.

29.06.2024

11. Rally Železniki

V sobot 29. in nedeljo 30. junija poteka v Železnikih 11 izvedba rallya. To je tudi
Nastopa 64 posadk iz 7 . držav. Rally se točkuje za FIA CEZ pokal in DP Slovenije. V-Racing zastopa posadka Podlipnik/Lesjak – Clio 1.4. V soboto so na sporedu 4 hitrostne preizkušnje, v nedeljo pa še 6. Skupna dolžina hitrostnih preizkušenj je 94,5 km, skupna dolžina rallya pa 362 km,
Več o dirki na :

.

Gorska hitrostna dirka Glasbach v Nemčiji- Patrik zmagal za nemško DP

Sredi junija 14. do 16. je v Nemčiji potekala 4.dirka letošnjega državnega prvenstva Nemčije , ki se je točkovala tudi za evropsko prvenstvo.
Nastopilo je 145 tekmovalcev iz 16 držav, dirko pa jih je uspešno zaključilo 128. Patrik Zajelsnik je zabeležil novo, četrto zaporedno zmago v nemškem državnem prvenstvu , v skupnem pa je bil šesti.

Več o dirki na:

07.06.2024

GHD Gorjanci 7.-9. junij_napoved

8.in 9. junija bo v Novem mestu potekala gorska hitrostna dirka Gorjanci, ki bo druga dirka letošnjega državnega prvenstva in prva letos v Sloveniji. Dirka se točkuje za državno prvenstvo Slovenije, FIA Evropsko prvenstvo za starodobna vozila, FIA mednarodni pokal v gorskih hitrostnih dirkah in Pokal centralne evropske cone. Prijavljenih je 83 voznikov, 41 za prvenstvo starodobnikov in 42, za prvenstva modernih vozil, prihajajo pa iz sedmih držav. Dirka bo potekal na znanem 3,2 km dolgem odseku od Gostišča Prepih do Velikega Cerovca, s povprečnim naklonom 3,9% kar jo uvršča med bolj položne in zelo hitre proge.

Več o GHD Gorjanci na:

>>

03.06.2024

Patrik Zajelsnik niza zmage

Letošnji rezultati Patrika Zajelsnika s prototipom Nova NP 01-turbo so neverjetni, štirje nastopi in 4 zmage, trikrat na dirki nemskega državnega prvenstva.

Na gorski hitrostni dirki 2. junija I-Brgrennen v kraju Heilbad Heiligenstadt v osrednjem delu severne Nemčije je Patrik spet stopil na najvišjo stopničko, obenem pa prejel priznanje za novi rekord proge. Patrik je s to zmago ponovil tudi lanski uspeh.
Dirka I-Bergrennen je tretja dirka za nemško državno prvenstvo, bila pa je to 27. izvedba. Poteka na 2050 m dolgem odseku s povprečnim naklonom 8%, povprečna hitrost Patrika pa je bila kar 148 km /h. Vozile so se po štiri vožnje, najboljše tri pa so šle v končni seštevek. Patrik je bil najhitrejši že na sobotnih treningih v nedeljo pa je na dirki svojo hitrost samo še stopnjeval. V četrti vožnji je postavil novi rekord proge s časom 49:829 sek. Zmagal je s prednostjo 7,1 sek pred Benjaminom Nollom - Osella PA 30 , tretji pa je bil Bastian Voss
Na dirki je nastopil tudi brat Aleksander Zajelsnik, ki je s Prototipom Norma M20F zasedel 11. mesto skupno in bil med prototipi 4. kar je tudi zelo lep rezultat.
Čestitke Patriku in celotni ekipi in veliko uspehov tudi v prihodnje

22.05.2024

Za Patrika Zajelšnika letos že trertja zmaga

Patrik Zajelšnik član Avto kluba V-Racing iz Velenja, ki nastopa letos z novim dirkalnikom-prototipom Nova NP01 Honda turbo niza zmage. Tokrat je zmagal tudi na drugi dirki nemškega državnega prvenstva, ki se je odvijalo 19.-20. maja v okviru gorske hitrostne dirke Wolsfeld. To je bila že jubilejna 60. izvedba te dirke zato je bila zmaga Patrika še toliko bolj veličastna.

>>

06.05.2024

Patrik spet zmagal, tokrat na GHD Eschdorf v Luksemburgu

Patrik in Alexander Zajelsnik sta 4.-5. maja nastopila na gorski hitrostni dirki Eschdorf v Luksemburgu. Dirka se je točkovala za državna prvenstva Luksemburga, Nemčije, in Belgije.
Odvijala se je na 1,8 km dolgem odseku s povprečnim naklonom 5,8 %, povprečna hitrost je znašala 135 km /h maksimalna hitrost pa 240 km/h. Nastopilo je 157 voznikov iz 7 držav od tega kar 39 formul in prototipov
V soboto sta bila dva treninga in že na treningih je bil Patrik najhitrejši. V nedeljo so bile tri vožnje za uvrstitev, za končno uvrstitev pa je štela najhitrejša vožnja. Patrik je zmagal s časom 49,019 pred Švicarjem Faustinijem s časom 50,996 , tretji je bil Belgijec Cazzoli , vsi s prototipi Nova NP01 Honda Turbo
Patrik je spet nastopil s prototipom Nova NP 01 -Turbo , to je bil njegov drugi nastop in tudi druga zmaga. S tem je dokazal, da se je zelo hitro spoprijateljil z novim dirkalnikom.
S to zmago je Patrik Slovenijo spet postavil na najvišjo stopničko.
Alexander je bil z lanskim dirkalnikom Norma M20 F bil med prototipi 11 in tako še dopolnil uspeh ekipe Zajelsnik

Rezultati

28.04.2024

Patrik na prvi dirki GHD Abreschviller v Franciji zmagal

Patrik in Alexander Zajelsnik sta 27.-28. aprila nastopila na gorski hitrostni dirki Abreschviller v Franciji, ki je bila že 52. izvedba te tradicionalne dirke. Poleg francoskega državnega prvenstva je bila izpeljana tudi dirka za pokal narodov. Dirka se je odvijala na 2,1 km dolgem odseku povprečnim naklonom 5%. V francoskem državnem prvenstvu je nastopilo 97 voznikov od tega le štirje tujci. V pokalu narodov je bilo zastopanih 7 držav nastopilo pa je 18 voznikov.
V soboto so v razmeroma hladnem a suhem vremenu potekali trije treningi in ena vožnja za končno uvrstitev, v nedeljo pa v še bolj hladnem in v glavnem v deževnem vremenu, še tri vožnje za končno uvrstitev. Za končni rezultat je veljal seštevek dveh najboljših od štirih nastopov
Patrik je tokrat nastopil prvič z novim dirkalnikom Nova NP 01 -Turbo in odlično opravil prvi nastop. V Soboto je v prvi vožnji postavil najboljši rezultat, najboljši pa je bil v nedeljo še v tretji vožnji in tako dosegel prvo zmago letos z novim dirkalnikom. S to zmago v pokalu narodov je Slovenijo postavil na najvišjo stopničko.
Alexander je bil z lanskim dirkalnikom Norma M20 F sedmi in tako še dopolnil uspeh ekipe Zajelsnik in slovenskih dirkačev.

Čestitke za odličen uspeh !

Rezultati pdf

24.04.2024

Patrik in Alexander Zajelsnik bosta nastopila v Franciji

Otvoritev letošnje dirkaške sezone dirkačev V-Racing bosta izvedla Patrik in Alexander Zajelsnik z nastopom na gorski hitrostni dirki Abreschviller v Franciji 27.-28. aprila. To je 52. tradicionalna dirka francoskega državnega prvenstva in pokala narodov.
Patrik bo tokrat prvič nastopil z novim dirkalnikom NOVA NP 01 z motorjem Honda Turbo, Alexander pa z Normo M20 FC.
Želimo jima uspešen nastop !

07.02.2024

Dosežki dirkačev V-Racing v sezoni 2023

Pred pričetkom nove sezone se moramo ozreti še nazaj v zelo uspešno preteklo sezono, ko je klub in njegovi dirkači ob 20. sezoni delovanja dosegel vrsto izjemnih rezultatov.
Dirkači kluba V-Racing so nastopali na 18 dirkah od tega kar na 12 v tujini.

>>

16.10.2023

GHD Mickhausen Nemčija - Patrik Zajelšnik osvojil naslov prvaka 2023

Patrik Zajelšnik je s preprečljivo zmago na gorski hitrostni dirki Mickhausen osvojil naslov prvaka Nemčije s športnimi avtomobili ( formule in prototipi).