Rally Velenje 20. – 21. maj

17 Maj, 2016

V petek 20. maja se z 31. Rallyem Velenje pričenja letošnje Slovensko državno prvenstvo. Rally se poleg Slovenskega točkuje tudi za Hrvaško državno prvenstvo, Mitropa pokal, CEZ prvenstvo in FIA Evropski pokal. Prijavljenih je 64 posadk iz 7 držav, slovenskih pa je tokrat 25.
Rally se pričenja v petek ob 13 uri s štartom v centru Velenja , nato pa sledita dve hitrostni preizkušnji v okolici ©oštanja – Skorno in Zavodnje, ki se bosta peljali dvakrat.Ob 18:20 bo na sporedu še zadnja petkova hitrostna preizkušnja -Super special Jezero, ki bo na znani progi pri velenjskem jezeru.
V soboto bo štart prve posadke ob 8:46 in sicer na prvi hitrostni preizkušnji ©entilj, nato sledita HP Železno ( Pirešica-Lemberg) in Vinska gora. Odpeljale so bodo prav tako dvakrat.
Cilj Rally bo v soboto ob 14:46 pred Občino v centru Velenja
Servisne ekipe bodo tokrat locirane na letališču v Lajšah pri ©oštanju.
Iz kluba V-Racing bost nastopili dve posadki
49 Janez Podlipnik- Lesjak Matjaž Clio 1.4 16V
51 Robert Anželak – Ločnikar Mitja Clio 1.4 16V

Želimo jim veliko uspeha!

Več o rallyu na povezavi
http://rally.amtklub-velenje.si/

Rezultati

https://results.omikronplus.si/live/velenje2016/live.html