Odličen štart v sezono gorskih dirk za dirkače V-Racing

18 Maj, 2015

Minuli konec tedna je v Verzegnisu blizu Tolmezza v italijanski Furlaniji Julijski krajini potekala že 46. Gorsko hitrostna avtomobilska dirka, ki je tudi letos odprla boj za točke slovenskega državnega prvenstva v tej atraktivni panogi avtomobilskega športa. Na štartu se je zbralo 237 voznic in voznikov, med njimi jih je 15 prišlo iz Slovenije, na prizorišču pa sta se jim s prijavo v naše državno prvenstvo pridružila še dva italijanska voznika. Barve lanskega prvaka med klubi AK V-Racing so branili lanski prvak v skupni uvrstitvi Matevž Boh z Mitsubishijem Lancerjem E1, Janez Podlipnik z Renault Cliom 1,4 16V v diviziji 1 in Bojan Strožič z Autobianchijem A112 Abarth med starodobniki.