Paralelni Rally Cross – Logatec 2.7.2006

3 Jul, 2006

Uspešen nastop voznikov V-Racing

V nedeljo se je v Logatcu odvijala druga dirka letošnjega odprtega državnega prvenstva Slovenije v Paralelnem Rally Crossu. Nastopili so tudi trije naši vozniki, ki so se borili za vrh v svojih kategorijah. V diviziji 3, vozila nad 2000ccm, je Sandi Boh, Mitsubishi Lancer Evo 8, dosegel 2. mesto, na 3. pa se je uvrstila prav tako član kluba V-Racing, Valter Kobal z Subaru Imprezo WRX Sti. V tej diviziji je zmago slavil Avstrijec Alfred Kramer, Mitsubishi Lancer Evo 6. V diviziji 1, vozila do 1400ccm, se je Matej Grudnik z Renault Cliom 1.4 16V, kljub celodnevni premoči, moral zaradi tehnične okvare v finalni vožnji zadovoljiti z 2. mestom. Do zmage pa mu je uspelo priti v prvenstvu voznikov do 21 let. Tako se Clio 1.4 16V prebija v vrh divizije 1 in dokazuje svojo konkurenčnost.
Naslednja, tretja, dirka v Paralelnem Rally Crossu bo prav tako v Logatcu in sicer v soboto, 19. Avgusta.