Državno prvenstvo Slovenije 2006 – novosti

22 Jan, 2006

Upravni odbor zveze A© 2005 je na zadnji seji potrdil razpise letošnjih državnih in pokalnih prvenstev v vseh zvrsteh. Sezona 2006 bo deležna nekaj spremeb in dopolnil. Tako bo v GHD in KHD spremenjena divizija I, v njej bodo po novem nastopala vozila Seicento, uvrstitev pa se bo točkovala za državno prvenstvo. Vozila tehnično glede na SSJP ne bodo spremenjena, obseg predelav pa bo definiran v nacionalni homologaciji. Vozila bodo v lasti voznikov in si jih bodo tako kot ostali pripravljali sami. Za voznike ne bo več starostne omejitve.
Vozila do 1400 ccm N in A bodo po novem v GHD divizija 2.